8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Με κοινό σύνθημα για το έτος 2021: «Το Σχολείο σε Κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά», γιορτάσαμε κι εμείς την 8η Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού! Μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί ευχαριστηθήκαμε τα παιχνίδια που οργάνωσε η κυρία Βάλια τηρώντας φυσικά όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας κατά του κορωνοϊού. Οι δράσεις, περιλάμβαναν από… σκοινάκι μέχρι μπάντμιντον και τα παιδιά το απόλαυσαν με την ψυχή τους. Τα μεγαλύτερα παιδιά ανέλαβαν να δείξουν στα μικρότερα τα παιχνίδια και να τα βοηθήσουν να οργανωθούν και να παίξουν.

Ευχαριστούμε θερμά την κυρία της Φυσικής Αγωγής Βάλια Σαζακλίδου για τον συντονισμό, την οργάνωση  των δράσεων και για την θετική της ενέργεια, καθώς και όλους τους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν.