3η Θέση στο Championship kids save lives 2024

Video

Οι μαθήτριες του σχολείου μας συμμετείχαν στον μαθητικό Διαγωνισμό kids save lives Championship 2024, μια μεγάλη κοινότητα 2.000 ανθρώπων από 160 σχολεία και κατέκτησαν την 3η θέση! Το βραβείο ήταν ένα ανθρώπινο πρόπλασμα και 5 δωρεάν πιστοποιήσεις BLS (Basic life support).

Οι πρωταθλήτριές μας με σκορ 99%, επέδειξαν υψηλό επίπεδο δεξιοτήτων και ακεραιότητα χαρακτήρα που μας συγκίνησε και κέρδισαν τον θαυμασμό και τον σεβασμό μας! Γονείς και συμμαθητές έχουν πλέον μια νέα επιθυμία, να καταφέρουν να βοηθήσουν έναν άνθρωπο που η ζωή του βρίσκεται σε μεγάλο κίνδυνο! Για ένα κόσμο καλύτερο με περισσότερη συμπόνια, αλληλεγγύη, εθελοντισμό και καλοσύνη!

Ευχαριστούμε πολύ τους καταπληκτικούς ανθρώπους του  kids save lives!

Μπορείτε να παρακολουθήσετε την πρώτη προσπάθεια των αθλητριών στον παρακάτω σύνδεσμο στο 3:53:00

Ο Μαθητικός Διαγωνισμός υλοποιείται στο πλαίσιο της δράσης ευαισθητοποίησης κοινού «WORLD RESTART A HEART DAY 2024», η οποία υλοποιείται με πρωτοβουλία του European Resuscitation Council και άλλους διεθνείς φορείς αναζωογόνησης.