Καλή Σχολική Χρονιά! Αγιασμός

Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

Το διδακτικό προσωπικό και η διευθύντρια του 5ου δημοτικού σχολείου, είμαστε χαρούμενοι που σας υποδεχόμαστε και φέτος. Είμαστε βέβαιοι, ότι αυτή η χρονιά θα είναι μια συναρπαστική εκπαιδευτική περιπέτεια, γεμάτη χαρά και δημιουργικότητα. Θα δουλέψουμε όλοι μαζί για να δημιουργήσουμε μια ευχάριστη και ενδιαφέρουσα ατμόσφαιρα μάθησης.
Εσάς  τους γονείς, σας καλούμε να συμμετέχετε ενεργά στην πορεία μάθησης των παιδιών σας και να διαδραματίσετε σημαντικό ρόλο στην υποστήριξη της εκπαιδευτικής τους πορείας.

Εύχομαι σε όλους μας μια εξαιρετική σχολική χρονιά, γεμάτη επιτυχίες, χαμόγελα και προσωπική ανάπτυξη. Ας ξεκινήσουμε αυτή την πορεία με αισιοδοξία και δέσμευση!

Ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2023-24 θα γίνει τη Δευτέρα 11-9-2023 στις 9 π.μ.

Με αγάπη και εκτίμηση.
Η Διευθύντρια και οι Εκπαιδευτικοί του 5ου δημοτικού σχολείου Πολίχνης.