Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Ο Μικρός Ευκλείδης» – β΄ φάση

Μικρός Ευκλείδης 2010 - Β΄φάσηΤο Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.) του Παραρτήματος Κεντρικής Μακεδονίας διοργανώνει διαγωνισμό στα Μαθηματικά το Σάββατο 19 Ιουνίου 2010 για τους μαθητές των τάξεων Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού.

• Συμμετοχή: Οι μαθητές που θα πάρουν μέρος στο διαγωνισμό θα είναι μόνο αυτοί, οι οποίοι θα έχουν προταθεί από το κάθε σχολείο. Το κάθε σχολείο μπορεί να  προτείνει μόνο 2 (δύο) μαθητές από κάθε τμήμα των τάξεων Ε’ και Στ’, που συγκέντρωσαν την υψηλότερη βαθμολογία στον διαγωνισμό της 19ης Μαρτίου 2010 (σε περίπτωση ισοβαθμίας να γίνει κλήρωση).
  • Πληροφορίες – οδηγίες: Ημερομηνία και ώρα διεξαγωγής του διαγωνισμού Μαθηματικών β΄ φάση: Σάββατο 19 Ιουνίου 2010  από τις 10.00 πμ  έως τις 12.00.
  • Δηλώσεις συμμετοχής: Υποβάλλονται με την ευθύνη του Διευθυντή του κάθε σχολείου για την συμμετοχή των μαθητών στον διαγωνισμό, με την φόρμα   στον κόμβο www.emethes.gr) του Παραρτήματος Κεντρικής Μακεδονίας της ΕΜΕ, ειδικά για τον διαγωνισμό αυτό.